Revize
Elektro-Elektroinstalace
Revizní technik

Elektro koaxiální kabel

Základní části koaxiálních kabelů - Elektro koaxiální kabel

Elektro koaxiální kabel - Vnitřní vodič (také střední vodič, jádro) – bývá zhotoven z mědi, má podobu plného drátu nebo lanka spleteného z více drátků, u větších koaxiálů bývá dutý.

Elektro koaxiální kabel - Vnější vodič (také stínění) – bývá zhotoven z hliníkové nebo měděné fólie nebo je tvořen jako opletení dielektrika měděnými vlákny, případně kombinace obojího.

Dielektrikum – je izolační vrstva vložená mezi vnitřní a vnější vodič. Velkou měrou ovlivňuje vysokofrekvenční vlastnosti koaxiálního kabelu. Bývá zhotoveno obvykle z polyethylenu, vzduchu, ale i jiných izolačních materiálů.

Elektro koaxiální kabel - Dva typy koaxiálního kabelu pro počítačové sítě, ( levné elektro izolované vodiče ).

tenký koaxiální kabel – tloušťka kabelu je 0,25 palců, dokáže přenášet signál do vzdálenosti necelých 200m, jeho impedance je 50 Ω. Elektro koaxiální kabel - Tlustý koaxiální kabel – tloušťka kabelu je 0,5 palců, byl prvním kabelem, který se používal pro Ethernet. Elektro koaxiální  kabel - Díky jeho tloušťce přenáší signál až do vzdálenosti 500 m (pravidlo „čím silnější jádro, tím signál dosáhne větší vzdálenosti“). Elektro koaxiální abel - Odráží světlo ze směrů do kterých svítidlo nemá svítit a směřuje je do požadovaného směru pomocí odrazu (reflexe). Elektro koaxiální kabel - Bývá tvořen vyleštěnou kovovou nebo pokovenou plochou. Elektro koaxiální kabel - Někdy jen čistě bílou plochou. Elektro koaxiální kabel - Při pohledu na svítidlo je reflektor pro páka za světelným zdrojem. Usměrňuje a rozptyluje světlo zdroje do požadovaných směrů a snižuje jas zdroje na přijatelné hodnoty. Elektro koaxiální kabel - Využívá jevu refrakce - lomu světla. Elektro koaxiální kabel - Refraktorem bývají různá tvarovaná průhledná, rastrovaná skla, baňky, kotouče, mezikruží, mřížky. Elektro koaxiální kabel - Při pohledu na svítidlo je refraktor mezi pákem a světelným zdrojem.

elektro koaxialni kabel - Revize elektro, elektroinstalace - Roman Novotný | mapa webu

RSS

HTML: Aktuální čas