Revize
Elektro-Elektroinstalace
Revizní technik

Revizní práce

     

Revizní práce

Energetický štítek - Revizní práce

Revizní práce - Energetický štítek je označení elektrických spotřebičů a nově také budov, který označuje energetickou náročnost. Revizní práce - Jedná se o spotřebu elektrické energie, vody, objem vyprodukovaných emisí, hlučnosti apod. Revizní práce - Domácí spotřebiče je v Evropské unii povinné energetickými štítky označovat od roku 2001. Revizní práce - U budov institut energetického štítku zanikl s novelou zákona o hospodaření energií, která vstoupila v platnost 1.1.2013. Jednalo se o tzv. Revizní práce - Energetický štítek obálky budovy. Revizní práce - Nové budovy (a budovy stávající v různých případech) označuje tzv. Průkaz energetické náročnosti budovy (v médiích mylně uváděný jako "energetický štítek"). Revizní práce - Postupně jej budou muset mít téměř všechny budovy, a to do roku 2019.  Revizní práce - Hlavním cílem energetických štítků je možnost rychlého porovnání spotřebičů (domů) a odhad nákladů za x let provozu. Revizní práce - U spotřebičů je povinné uvádět údaj o spotřebě elektřiny za jednotku provozu - 24 hodin (v případě chladniček a mrazniček, za jeden prací cyklus (v případě pračky). Revizní práce - Dále je zde uveden odhad roční spotřeby elektrické energie. Revizní práce.

Na štítku je také uvedena energetická třída spotřebiče v rozmezí A-G, kde A je nejúspornější a G nejméně úsporný. Vybrané spotřebiče se označují také A+, A++ nebo A+++.

Další údaje závisí na typu spotřebiče - například u praček je uváděna spotřeba vody, hlučnost, prací schopnosti a účinnost odstředění.

Spotřebiče, u kterých je povinné přikládat energetický štítek

automatické pračky

bubnové sušičky prádla

pračky kombinované se sušičkou

chladničky, mrazničky a jejich kombinace

myčky nádobí

elektrické trouby

zdroje světla (a svítidla)

předřadníky k zářivkám

klimatizační jednotky

televizory

revizni prace - Revize elektro, elektroinstalace - Roman Novotný | mapa webu

RSS

HTML: Aktuální čas